Κυριακή 7 Απριλίου 2013

Νέα γκολάρα ο Μιραλάς ! (video)

Ο Κέβιν Μιραλάς πέτυχε νέα γκολάρα επί της Τότεναμ, κάνοντας την ανατροπή για την Έβερτον μέσα στο Λονδίνο, αλλά οι "σπερς" στο 87' ισοφάρισαν σε 2-2. Χωρίς γκολ Λίβερπουλ και Γουέστ Χαμ .

Ο Βέλγος με καταπληκτική ατομική προσπάθεια ολοκλήρωσε την ανατροπή της Έβερτον μέσα στο "Γουάιτ Χαρτ Λέιν", αλλά τελικά αυτό δεν έφτασε για της δώσει το "διπλό".
Οι "σπερς" άνοιξαν το σκορ μόλις στο 1ο λεπτό με τον Αντεμπαγιόρ, αλλά απάντησε ο Φιλ Τζαγκιέλκα στο 15'.

Ο Μιραλάς με καταπληκτική προσπάθεια από δεξιά "ζάλισε" τους αμυντικούς της Τότεναμ και με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Ουγκό Λορίς για το 1-2 στο 53' με το 4ο γκολ του στην Premier League.
Η Έβερτον δεν κατάφερε τελικά να πάρει την μεγάλη εκτός έδρας νίκη, καθώς ισοφάρισε σε 2-2 στο 87' ο Γκίλφι Σίγκουρτσον, ένα λεπτό αφού είναι αντικατασταθεί ο Μιραλάς!

Tottenham vs Everton 1:2 Mirallas από Footballista Sports