Παρασκευή 10 Αυγούστου 2012

"ΚΑΤΣΕ" ΣΤΟ ΙΣΡΑΗΛ ΠΑΩ ΕΓΩ ΣΤΑ ΠΛΕΙ ΟΦ..(Pic)

Ποιος θα το περίμενε ότι ο ΠΑΟΚ θα καρδιοχτυπήσει τους φίλους του, μετά από το 0-2 του πρώτου αγώνα στο Ισραήλ, με την απογοητευτική εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου όπου εκτός του γκολ που δέχτηκε μόλις στο 7ο λεπτό από αδράνεια της άμυνας, κινδύνεψε να δεχτεί και δεύτερο στο 28', όταν ο Γλύκος έσωσε κυριολεκτικά την ομάδα μας αποκρούοντας το πλασέ του Εντλόβου που βρέθηκε σε θέση τετ α τετ.

Ποιος θα περίμενε όμως ότι ένα παίκτης από τις Ακαδημίες, θα μπορούσε να αλλάξει την κακή εικόνα της ομάδας μας και να την βοηθήσει όχι μόνο να ανατρέψει το σκορ, αλλά να μετατρέψει ένα αγχωτικό παιχνίδι σε περίπατο...

Η είσοδος λοιπόν του Κάτσε με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου στη θέση του ανέτοιμου Φωτάκη και η παράλληλη αγωνιστική άνοδος όλων των παικτών του ΠΑΟΚ, έφεραν αυτό το 4-1, που συνοδεύτηκε από καλό ποδόσφαιρο και πολλές τελικές προσπάθειες....

Η παρουσία του Κάτσε έφερε την ηρεμία στο παιχνίδι του Λάζαρ που ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του, με τους μέτριους στο πρώτο ημίχρονο Γεωργιάδη και Ρομπέρ να τον ακολουθούν και να δημιουργούν πολλά ρήγματα στην άμυνα των Ισραηλινών, με τον Γάλλο να δείχνει την αποτελεσματικότητά του και στο σκοράρισμα.

Πολύς καλός και ο Κλάους της επανάληψης που σημείωσε δύο γκολ, με το δεύτερο μάλιστα να το σημειώνει με εκπληκτικό τακουνάκι, ένα γκολ πραγματικά για highlight...

Παρθενικό γκολ και για τον Δημήτρη Πέλκα στις καθυστερήσεις του αγώνα, που έδειξε ακόμα μια φορά ότι δεν είναι τυχαίο που του έδωσε τη φανέλα με το "10" ο Γιώργος Δώνης. Αν συνεχίζουν να δουλεύουν αυτά τα παιδιά και ακούνε τον προπονητή τους, θα τους καμαρώνουμε για πολλά ακόμα χρόνια...

Πηγή:  Fc-PAOK.GR