Πέμπτη 9 Αυγούστου 2012

Πεντάρα της Ρεάλ στη Μίλαν..(Vid)

Ούτε ένα, ούτε δύο, ούτε τρία... Πέντε γκολ (5-1) έριξαν οι Μαδριλένοι στους Ροσονέρι σε φιλικό αγώνα που έγινε στις ΗΠΑ!

Η Ρεάλ άνοιξε το σκορ στο 25ο λεπτό με τρομερό σουτ του Ντι Μαρία μετά από εκτέλεση κόρνερ και απομάκρυνση του Αμπιάτι, για να έρθει η ισοφάριση για τους Μιλανέζους στο 33' με ωραίο πλασέ του Ρομπίνιο στην κίνηση μετά από συνδυασμό των Κασάνο-Νοτσερίνο. Το ημίχρονο έληξε 1-1 αλλά στην επανάληψη η Ρεάλ έκανε ό,τι ήθελε στον αγωνιστικό χώρο και διέσυρε τους Ροσονέρι!

Στο 49' ο Ρονάλντο μπήκε στην περιοχή από αριστερά και με κεραυνό άφησε άγαλμα τον Αμέλια για το 2-1, για να γίνει στο 65' το 3-1 με το δεύτερο προσωπικό τέρμα του Πορτογάλου, που πλάσαρε σωστά στο τετ α τετ από την ασίστ του Κακά.

Στο 80' ο Ράμος με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1, για να διαμορφωθεί το τελικό 5-1 στο 89' από τον Καγεχόν, που κατέβασε ωραία την μπάλα και πλάσαρε από κοντά.
  • Οι συνθέσεις
Ρεάλ Μ. (Ζοσέ Μουρίνιο): Κασίγιας (85' Αντάν), Βαράν (46' Αρμπελόα), Πέπε (70' Ροντρίγκεζ), Κοεντράο (75' Σαχίν), Φερνάντεζ (46' Ράμος), Κεντίρα (46' Αλόνσο), Οζίλ (61' Κακά), Ντι Μαρία (61' Καγεχόν), Ντιαρά (70' Γκρανέρο), Ρονάλντο (80' Μοράτα), Μπενζεμά (46' Ιγκουαΐν).

Μίλαν (Μασιμιλιάνο Αλέγκρι): Αμπιάτι (46' Αμέλια), Αμπάτε (46' Ντε Τσίλιο), Μπονέρα, Ατσέρμπι (46' Γέπες), Αντονίνι (46' Μεσμπά), Νοτσερίνο (77' Βαλότι), Αμπροζίνι (69' Τραορέ), Φλαμινί (58' Κονστάντ), Μπόατενγκ (58' Εμάνουελσον), Ρομπίνιο, Κασάνο (46' Ελ Σαραουί).